◄◄  ◄  ►►  ► 
SIERPIEń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarium

lipiec – sierpień 2019

Biblioteka Centralna

Oddział dla Dzieci

2 lipiec   godz. 10.00-11.00 Oddział dla Dzieci (al. Sportowców 3) Czerwony Kapturek  - zajęcia czytelniczo plastyczne dotyczące bajek i baśni, zagadki, krzyżówki, tworzenie portretu bajkowego Czerwonego Kapturka
9 lipiec (wtorek) godz. 10.00-11.00 Oddział dla Dzieci (al. Sportowców 3) Konkurs wiedzy o bajkach i baśniach . Cz.1
16 lipiec (wtorek) godz. 10.00-11.00 Oddział dla Dzieci (al. Sportowców 3) Kolorowy zawrót głowy – kolaż bajkowy.
23 lipiec (wtorek) godz. 10.00-11.00 Oddział dla Dzieci (al. Sportowców 3) Zaprojektuj swoją bajkę.
30 lipiec (wtorek) godz. 10.00-11.00 Oddział dla Dzieci (al. Sportowców 3) Przygoda z bajką – zajęcia czytelniczo-plastyczne
6 sierpień (wtorek) godz. 10.00-11.00 Oddział dla Dzieci (al. Sportowców 3) Konkurs wiedzy o bajkach i baśniach . Cz.2
13 sierpień (wtorek) godz. 10.00-11.00 Oddział dla Dzieci (al. Sportowców 3) Bajkowe puzzle
20 sierpień (wtorek) godz. 10.00-11.00 Oddział dla Dzieci (al. Sportowców 3) Bajkowe puzzle
27 sierpień (wtorek) godz. 10.00-11.00 Oddział dla Dzieci (al. Sportowców 3) Moja ulubiona postać bajkowa - zajęcia czytelniczo-plastyczn

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej

Filia nr 1 ul. Żeromskiego 13a tel. (32) 228-11-96

2, 9, 16, 23, 30 3 lipca (wtorek) godz.10.00 FILIA NR 1 (ul. Żeromskiego 13a) – Baśniowe postacie w Bibliotece – zajęcia plastyczne
6, 13, 20 sierpnia (wtorek) godz.10.00  FILIA NR 1 (ul. Żeromskiego 13a) – Baśniowe przygody w Bibliotece – zajęcia plastyczne

Filia nr 2 ul. Niepodległości 45 tel. (32) 228 11 56

Filia nr 4 ul. Szymanowskiego 11 tel. (32) 228-14-40

2 lipca (wtorek) godz. 15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) Światowy Dzień Psa . Konkurs plastyczny.
24 lipca (środa) godz. 15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) 50 Rocznica pierwszego lądowania człowieka na księżycu. Spotkanie czytelniczo – literackie.
5 lipca (piątek) godz. 15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) Dzień Ratownika .  Spotkanie czytelniczo – literackie.
31 lipca (środa) godz. 15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) – Turniej gier planszowych.
13 sierpnia (wtorek) godz.15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) - Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Przypomnienie, że natura to skarb. Spotkanie czytelniczo – literackie.    
27 sierpnia (wtorek) godz.15.00 - FILIA NR 4 - ( ul. Szymanowskiego 11 ) - Turniej gier planszowych.

AKCJA LATO
3 lipca (środa) godz. 15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) – Baśniowy konkurs kolorowanek.
4 lipca (czwartek) godz. 15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) - 121 Rocznica urodzin Jana Brzechwy. Spotkanie czytelniczo – literackie z baśniami autora.
23 lipca (wtorek) godz. 15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) - Dzień Czerwonego Kapturka: Charles Perraut i bracia Grimm.  Spotkanie czytelniczo – literackie z baśniami autorów.
30 lipca (wtorek)  godz. 15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) – Układanie baśniowych puzzli na czas.     
1 sierpnia (czwartek) godz.15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) - Układanie baśniowych puzzli na czas.
20 sierpnia (wtorek) godz.15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) – „Mój przyjaciel…”. Omówienie baśni  przedstawiających naszych milusińskich. Konkurs plastyczny. Wystawa prac.  
22 sierpnia (czwartek) godz.15.00 - FILIA NR 4 - (ul. Szymanowskiego 11) - Baśniowy konkurs kolorowanek.

Filia nr 5 ul. Sobieskiego 11 tel. (32) 228-24-85

AKCJA LATO

3 lipca (środa) godz.12.00 –FILIA NR 5 (ul. Sobieskiego 11) – „Smoki straszne i niestraszne” – zajęcia plastyczne
10 lipca (środa) godz.12.00 – FILIA NR 5 (ul. Sobieskiego 11) – „Zaczarowane Księżniczki”- zajęcia plastyczne
17 lipca (środa)  godz.12.00 - FILIA NR 5 (ul. Sobieskiego 11) - „Rybki nie tylko złote” – zajęcia plastyczne
24 lipca (środa)  godz.12.00 - FILIA NR 5 (ul. Sobieskiego 11) - „Koszyczek Czerwonego Kapturka” - zajęcia plastyczne
31 lipca (środa) godz.12.00 - FILIA NR 5 (ul. Sobieskiego 11) - „Piękne Brzydkie Kaczątko” –zajęcia plastyczne
Codziennie w godzinach otwarcia – gry planszowe, kolorowanki, puzzle.

Filia nr 7 ul. Fojkisa 2 tel. (32) 228-59-19

Filia nr 8 ul. Zgrzebnioka 43a tel. (32) 228-61-54

AKCJA LATO

2 lipca  (wtorek)godz. 10:30 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) Kopciuszek - zajęcia czytelniczo - plastyczne na podstawie baśni Ch. Perroulta.
16 lipca (wtorek) godz. 10:30 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) Piękna i Bestia - zajęcia czytelniczo - plastyczne na podstawie baśni J.-M.L de Beaumont.
18 lipca (czwartek) godz. 10:30 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) Bajka o rybaku i rybce - zajęcia czytelniczo - plastyczne na podstawie baśni A. Puszkina.
23 lipca (wtorek) godz. 10:30 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) O wawelskim smoku - zajęcia czytelniczo - plastyczne na podstawie baśni polskiej legendy.
25 lipca (czwartek) godz. 10:30 FILIA NR 8 (ul. Zgrzebnioka 43a) Baśnie nad baśniami - quiz.

Filia nr 9 ul. Powstańców 54 a tel. (32) 228-10-16

3 lipca (środa) godz. 16:00 – 18:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Wakacje z robótką” (prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona)
10 lipca (środa) godz. 16:00 – 18:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Wakacje z robótką” (prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona)
17 lipca (środa) godz. 16:00 – 18:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Wakacje z robótką” (prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona)
24 lipca (środa) godz. 16:00 – 18:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Wakacje z robótką” (prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona)
31 lipca (środa) godz. 16:00 – 18:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Wakacje z robótką” (prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona)
28 sierpnia (środa) godz. 16:00 – 18:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Wakacje z robótką” (prosimy o telefoniczną rezerwację - 228-10-16 – ilość miejsc ograniczona)

AKCJA LATO
2 lipca (wtorek) godz. 11:00 – 13:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Baśniowe zwierzęta” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci.
4 lipca (czwartek) godz. 11:00 – 13:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Z królewną na bal” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci.
9 lipca (wtorek) godz. 11:00 – 13:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Budujemy z Bobem” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci.
11 lipca (czwartek) godz. 11:00 – 13:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Czy Nudzimisiom się nudzi” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci.
16 lipca (wtorek) godz. 11:00 – 13:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Bajki naszych rodziców” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci.
18 lipca (czwartek) godz. 11:00 – 13:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Sypatyczna czarownica” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci.
23 lipca (wtorek) godz. 11:00 – 13:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„W Stumilowym Lesie” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci.
25 lipca (czwartek) godz. 11:00 – 13:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Z Tarzanem w dżungli” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci.
30 lipca (wtorek) godz. 11:00 – 13:00 - FILIA NR 9 (Powstańców 54) –„Smerfna przygoda” - zajęcia czytelniczo-plastyczne dla dzieci.
Dostępność artykułów plastycznych, gier planszowych i komputerów.

Filia nr 10 ul. Jaworowa 2 tel. (32) 228-42-46

AKCJA LATO

4 lipca (czwartek) godz. 10.30 - FILIA NR 10(ul. Jaworowa 2) - "Brzydkie kaczątko" - głośne czytanie oraz zmagania z farbami
11 lipca (czwartek) godz. 10.30 - FILIA NR 10 (ul. Jaworowa 2) - "Czerwony Kapturek" - głośne czytanie oraz warsztaty plastyczne - wyklejanki 1 sierpnia godz. 10.30 - FILIA NR 10 (ul. Jaworowa 2) - "Syrenka"- głośne czytanie i zabawa z kolorowankami
8 sierpnia (czwartek)  godz. 10.30 - FILIA NR 10 (ul. Jaworowa 2) - "O krasnoludkach i Sierotce Marysi" - głośne czytanie oraz tworzenie postaci z plasteliny
22 sierpnia (czwartek) godz. 10.30 - FILIA NR10(ul. Jaworowa 2) - "Królowa Śniegu" - głośne czytanie baśni oraz warsztaty plastyczne tworzenie ilustracji z waty
29 sierpnia (czwartek) godz. 10.30 - FILIA NR10 (ul. Jaworowa 2) - "Kopciuszek" - głośne czytanie i wykonanie stroju Kopciuszka z bibuły

tel. 32 228 13 29 www.mbpsiemianowice.pl ZAPRASZAMY !